Gry-bitewne.pl

gry bitewne, figurki , gry rpg i planszowe.

Battles of Westeros – rodzaje jednostek.

Opublikowane przez admin On kwiecień - 27 - 2010

Dziś na stronie Fantasy Flight Games pojawił się artykuł prezentujący poszczególne typy jednostek w nowej planszowej grze strategicznej Battles of Westeros. Każdy z rodów w Battle of Westeros dysponuje 4 rodzajami jednostek, 2 z nich są takie same dla każdej frakcji, a czwarta jest oddziałem specjalnym charakterystycznym dla danego rodu.

Trzy typy podstawowych jednostek to:

1. Piechota

Piechota stanowi zazwyczaj trzon każdej armii. Uzbrojona głównie w topory, włócznie i miecze. Solidne wojsko jednak bez specjalnych zdolności ofensywnych oprócz pościgu za uciekającą jednostką i zmuszenia wroga do ucieczki.

2. Kawaleria

Mobilne i szybkie jednostki jeźdzców. Dzięki swojej szybkości mogą przełamać linie przeciwnika szarżą lub wykonać manewr oskrzydlający. Z powodzeniem mogą również ścigać uciekające jednostki, a sprzyjające okoliczności pozwalają tego rodzaju jednostkom na wykonanie dodatkowego ataku,

3. Łucznicy

Jednostki łuczników preferują pozycje na wzniesieniach i wzgórzach zwiększających ich zasięg. Ich zadaniem jest osłabić szeregi przeciwnika zanim dojdzie do walki wręcz

Specjalna jednostka rodu Lannisterów – Ciężka piechota

Zasobne skarbce rodu Lannisterów pozwalają im na wyposażenie swoich oddziałów w najlepsze dostępne wyposażenie, w tym w ciężkie pancerze. Ciężka piechota Lannisterów zbliżona jest do zwykłej piechoty oprócz bonusów do obrony przez co dużo trudniej ich zabić.

Specjalna jednostka rodu Starków – Kennelmaster

Kennelmasters to specjalne jednostki, które wykorzustują do walki specjalnie wyszkolone psy. Jednostki te mają specjalną umiejętność pozwalającą na spuszczenie psów nękających wrogą jednostkę. Atak ten może być szczególnie skuteczny przeciwko wrogiej kawalerii i pozwala na wybicie jej z szarży.

Battles of Westeros

Comments are closed.

Sponsorzy

VIDEO

TAGI