Gry-bitewne.pl

gry bitewne, figurki , gry rpg i planszowe.

Darmowe gry bitewne

Opublikowane przez admin On styczeń - 16 - 2010

Oprócz najbardziej znanych gier bitewnych jak Warhammer, Warhammer 40000, Lord of the Rings czy Warmachine istnieją setki, a może nawet tysiące przeróżnych mniej znanych gier bitewnych osadzonych w różnych okresach i klimatach. Poczynając od historycznych systemów bitewnych, poprzez gry bitewne fantasy, gry bitewne z II Wojny Światowej, modern, pulp, na grach bitewnych s-f kończąc. Wiele z tych gier bitewnych udostępnianych jest przez ich autorów całkowicie za darmo. Podręczniki do tych gier bitewnych można więc legalnie pobrać z sieci, najczęściej też do rozgrywki możemy użyć figurek od innych gier, które już mamy w domu. Może to być więc świetny sposób żeby trochę urozaicić swoje bitewne starcia i oderwać się nieco od oklepanego już Warhammera.

Poniżej znajdziecie darmowe gry bitewne, które można pobrać za darmo. Lista obejmuje przeróżne bitewniaki, zarówno małe skirmishowe gry bitewne wymagające niewielkiej ilości figurek jak i rozbudowane systemy służące do odgrywania dużych bitew. Są to zarówno gry bitewne przygotowane przez fanów jak i zasady udostępniane za darmo przez firmy tworzące figurki.

Darmowe gry bitewne:

No Quarter Fantasy Miniatures Wargame – gra bitewna fantasy przeznaczona do rozgrywek figurkami 28 mm. Przy użyciu zasad No Quarter możemy odgrywać zarówno małe potyczki w klimacie skirmish jak i duże bitwy.

2085 Warlord of the Wasteland – gra bitewna post apo. Skirmishowy system bitewny przeznaczony do rozgrywania bitewn w klimatach post apokaliptycznych. Zasady te można wykorzystać również do rozgrywek w klimacie modern.

Battlefield Evolution (wersja PL) – gra bitewna firmy Mongoose Publishing, zasady dostępne w języku polskim. System przeznaczony do rozgrywania niewielkich starć w XX/XXI wieku lub niedalekiej przyszłości. Dobre zasady do odgrywania np. niewielkich potyczek z Wojny w Iraku lub Afganistanie.

Desert Rats – gra bitewna odzwierciedlająca bitwy czołgów i wojsk pancernych w czasie II Wojny Światowej. Przeznaczona do rozgrywania figurkami czołgów i pojazdów w skali 1:300.

Rapid Fire For Rookies – bardzo prosta gra bitewna z II Wojny Światowej do rozgrywania niewielkich starć (po kilkanaście, kilkadziesiąt figurek). Szybkie i nieskomplikowane zasady mieszczą się na zaledwie dwóch stronach.

Chain Reaction – starsza, dostępna za darmo, wersja zasad do bitewniaka s-f firmy Two Hours Wargames. Idealne do niewielkich starć w klimatach sci-fi lub post apo.

Ekstra sposób na to jak pozbyć się celulitu , wypróbój.
Sponsorzy

VIDEO

TAGI